Adresa de corespondenta: Caransebes, str. Ardealului, nr.16A, Caras-Severin
Adresa e-mail: alin_detesan@yahoo.com
acpamrcs1952@yahoo.com
Tel: 0745601674
 

Asociaţia Crescătorilor de Păsări şi Animale Mici de Rasă Caraş-Severin

 

Campionii Expoziţiei

FACPCAMRP ROMANIA
ACPAMR CS

CAMPIONI SECTIUNEA PASARI DE CURTE - CARANSEBES 2010

Nr. Rasa Varietatea Sex Crescatorul obs
1 Araucana alb F KAPITANY EDUARD
2 Araucana negru M PAUN ION
3 Bantam negru F HAMAT SORIN CR
4 Brahma columbia M ALBOTICA MARIAN
5 Brahma herminat deschis F ANTON MIHAI
6 Brahma herminat inchis M BOITOS DAN
7 Brahma herminat inchis F BOITOS DAN
8 Brahma herminat deschis M BOITOS DAN
9 Brahma herminat inchis F BOITOS DAN CR
10 Brahma herminat inchis F BOITOS DAN CSRG
11 Brahma potarnichiu M KAPITANY EDUARD
12 Brahma columbia F KISS ZSOLT
13 Brahma potarnichiu F NISTORAN EMIL
14 Brahma potarnichiu M EPHARDT ATTILA CR
15 Cochinchina galben M ANTON MIHAI
16 Cochinchina galben F ANTON MIHAI
17 Cochinchina negru F DOSA DAN
18 Cochinchina negru F DOSA DAN
19 Cochinchina barat M DOSA DAN
20 Cochinchina auriu M DOSA DAN
21 Cochinchina negru F DOSA DAN BIS ARAVET
22 Cochinchina barat F TRALES VIOREL
23 Cochinchina alb M TRALES VIOREL
24 Cochinchina alb F TRALES VIOREL
25 Cochinchina alb M TRALES VIOREL CR
26 Cochinchina pitic herminat inchis M ANTON MIHAI CR
27 Cochinchina pitic herminat inchis M ANTON MIHAI CSRP
28 Cochinchina pitic negru F ANTON MIHAI
29 Cochinchina pitic negru M ANTON MIHAI
30 Faverolles somon M BRUSTURE ADRIAN
31 Faverolles somon F NISTORAN EMIL
32 Gat Golas Transilvania negru M CIORMAN COSMIN
33 Gat Golas Transilvania negru M CIORMAN COSMIN CSGGT
34 Gat Golas Transilvania negru F DETESAN ALIN
35 Hamburg alb-negru F ALBOTICA MARIAN
36 Hamburg alb-negru M DEACONESCU MARCEL
37 Motate olandeze pitice negru M GALEA DANIEL
38 Motate olandeze pitice F PETROVICI LUCIAN
39 New Hampshire rosu M HERZOVI SILVIU
40 Orpington galben F DEACONESCU MARCEL
41 Orpington negru M KISS ZSOLT
42 Orpington negru F KISS ZSOLT
43 Orpington galben M SCHNELL MARIUS
44 Orpington auriu M SCHNELL MARIUS
45 Orpington auriu F SCHNELL MARIUS
46 Orpington auriu M SCHNELL MARIUS CR
47 Orpington auriu M SCHNELL MARIUS CSRM
48 Plymouth-Rock barat M PETRISOR VIOREL
49 Plymouth-Rock barat F SIMION GHEORGHE
50 Rhode-Island rosu M DEACONESCU MARCEL
51 Rhode-Island rosu F PAUN ION
52 Sumatra potarnichiu M GALEA DANIEL CR
53 Sumatra potarnichiu M GALEA DANIEL CSRUO
54 Wyandotte argintiu F BRUSTURE ADRIAN
55 Wyandotte alb M GALEA DANIEL CR
** CR- campion al rasei
CS - cupa sectiei gaini rase grele/mixte/usoare si ornamentale/pitice

FACPCAMRP ROMANIA
ACPAMR CS

CAMPIONI SECTIUNEA IEPURI - CARANSEBES 2010

Nr. Rasa Varietatea Sex Crescatorul obs
1 Urias german gri M DETESAN ALIN
2 Urias german gri F GROSU ADRIAN
3 Urias german alb F CIUCUR VALENTIN
4 Neozeelandez alb M GROSU ADRIAN
5 Neozeelandez alb M GROSU ADRIAN CS IEPURI
6 Vienez albastru M KAPITANY EDUARD CR
7 Pestrit englez alb-negru M DETESAN ALIN
8 Olandez alb-albastru F KAPITANY EDUARD CR
9 Angora pitic albastru M DETESAN ALIN
10 Cap de leu crem M DETESAN ALIN CR
11 Hermelin negru F KAPITANY EDUARD CR

FACPCAMRP ROMANIA
ACPAMR CS

CAMPIONI SECTIUNEA PORUMBEI - CARANSEBES 2010

Nr. Rasa Varietatea Sex Crescatorul obs
1 Jucator de Timisoara negru M SCHNELL MARIUS CR
2 Jucator de Timisoara negru M SCHNELL MARIUS CSPRR
3 Jucator de Iasi galben M BOITOS DAN CR
4 Zburator de Severin alb-albastru F TIRU IOAN
5 Cret maghiar rosu M BOITOS DAN
6 Gusat de Brno albastru F BOITOS DAN
7 Mondain albastru F NICA NICOLAE CR
8 Strasser ciocanit F DETESAN ALIN
9 Strasser ciocanit F SCHNELL MARIUS CR
10 Strasser negru M SCHNELL MARIUS
11 King alb F MARIS SILVIU CR
12 King andaluz F IVASCU DORU
13 King galben M NICA LUCIAN
14 Urias maghiar alb-negru M TIRU IOAN CS PORUMBEI

CSPRR - cupa sectiei porumbei rase romanesti
CS cupa sectiei porumbei

FACPCAMRP ROMANIA
ACPAMR CS

CAMPIONI SECTIUNEA EXOTICE - CARANSEBES 2010

Nr crt. Specia Varietatea Sex Crescatorul Obs
1 Micul Alexander verde M DETESAN ALIN
2 Rozella rubin M DETESAN ALIN
3 Agapornis rozeicollis M DETESAN ALIN
4 Cantatori verde M ROMBESCU ADRIAN
5 Nimfe gri M ROMBESCU ADRIAN
6 Perusi ondulati violet M ROMBESCU ADRIAN
7 Zebre australiene arlerchin M ROMBESCU ADRIAN
8 Pescarusi Japonezi arlerchin F DETESAN ALIN
9 Turturele Diamant gri M ROMBESCU ADRIAN
10 Turturele razatoare baltate alb-maro M ROMBESCU ADRIAN
11 Porcusori Guineea Texel tricolor F DETESAN RARES
12 Pauni standard M ANTON MIHAI CS EXOTICE

CS - cupa sectiei rase exotice si ornamentale
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one